Startup Weekend Ostrava

  Friday, November 16 - 18, 2018


 1. Overview
 2. Schedule
 3. Speakers
 4. Judges
 5. Coaches and Mentors
 6. Sponsors
 7. Organizing Team
Buy Tickets

Event Alerts and Updates

Get the latest on Techstars Startup Weekend, Ostrava, and other local events through Techstars Startup Digest.

Oops! Double-check that email address.

Startup Weekend Ostrava

Friday, November 16 - 18, 2018Friday, November 16 - 18, 2018
Event starts at 5:00 pm

Fajna Dilna
Vítkovická 3366
Ostrava, Czech Republic 70200

Buy Tickets

Váš nápad, 54 hodin a Startup Weekend poprvé v Ostravě

Staňte se součástí globálně proslulé akce, kde můžete navrhnout a rozjet funkční podnikání za jediný víkend.  
 • 150 zemí světa
 • 3000+ akcí
 • 193 000+ talentů a účastníků
... na řadě je Ostrava! 

Co vás čeká?
V jedinečném prostředí kreativní dílny a laboratoře propojíme nápadité a podnikavé kreativce napříč obory. Markeťáci, ajťáci, designéři, ale i studenti, účetní nebo produkťáci - hlásit se může takřka kdokoli. Za jediný víkend pak vytvoříte týmy, které mají jediný úkol. Z prostého nápadu vytvořit koncept a navrhnout životaschopný business model. Od pondělí dále můžete podnikat!

1. Představte svůj nápad nebo se přidej k realizaci
2. Vytvořte tým, připravte si koncept a využijte zkušenosti expertů a mentorů
3. Vybudujte prototyp nebo jasný model
4. Předveďte svůj záměr porotě i světu (vzorově z SWPrague)

Mrkněte na videa z předchozích víkendů:
https://www.youtube.com/watch?v=RaIg74UgL1w
https://www.youtube.com/watch?v=aFpX8xt0jIs

Kontakt: ostrava@startupweekend.org

Koncept Startup Weekendu:
Celý víkend se můžete učit, seznamovat a rozvíjet reálná podnikatelská řešení. Najděte projekt svých snů nebo nový tým, prezentujte svůj nápad a ověřte si své koncepty. Pokud hledáte nové spojence a profesionály, zpětnou vazbu nebo prostředí pro vlastní rozvoj, Startup Weekend nabízí ideální podmínky. Seznámíme vás se spoustou zajímavých lidí a zajistíme profesionální podporu, zázemí a tvůrčí atmosféru. Přidáte se?

https://startupweekend.org/
https://vimeo.com/28872840See what it's all about

Learn More


EVENT SCHEDULE

Friday November 16th


5:00 pm
Open doors
Dveře Fajne Dilny se otevírají.


6:00 pm
Registrace
Začíná registrace.


7:00 pm
Večeře & Networking
Hned po registraci se rychle najíme a připravíme se na pitching nápadů.


7:20 pm
Zahájení
Projdeme si program na celý víkend, představíme mentory, speakery a tým.


7:30 pm
Pitching
Máte připravený pitching, zapíšete se na jeho prezentaci a jdeme na to!


9:00 pm
Hlasování
Účastníci vybírají nejlepší nápady.


9:15 pm
Vytváření týmů
Účastníci se začnou spojovat do týmů a diskutovat nad nápady.


10:00 pm
Začátek práce
Zapsání týmů a sepsání dovedností jeho členů. Buďte upřímní a napřímo komunikujte, jaké dovednosti a zdroje na víkend potřebujete. Můžete zůstat tak dlouho, jak dlouho vydržíte pracovat.

Saturday November 17th


9:00 am
Snídaně
Pojďme si popřát dobré ráno nad výživnou snídaní.


9:30 am
Zpátky do práce
Jak na validaci a poté pokračování v práci na startupovém nápadu z pátečního večera.


12:00 pm
Oběd
Příjemná pauza na posilnění.


5:00 pm
Večeře
Po spoustě dřiny, průzkumů a studia si dopřejeme pořádné večerní menu.


6:30 pm
Check-in
Podíváme se na to, jak vám jde práce od ruky.


10:00 pm
Shrnutí dne
Vyhodnocení dne, volná zábava nebo noční směna pro pracanty.

Sunday November 18th


9:00 am
Snídaně
Den začneme společným občerstvením.


10:00 am
Návod na přípravu pitchingu
Účastníci dostanou tipy, jak si připravit pitch na 10 min.


12:00 pm
Oběd
Poslední posilnění před finálem.


4:00 pm
Deadline pro uzavření prezentace
Deadline pro zaslání slidu pro pitching.


4:00 pm
Večeře
Poslední brzká večeře před finálem.


5:00 pm
Prezentace
Pomalu a jistě zahájíme prezentaci před porotci.


6:00 pm
Závěrečné resumé
Blížíme se k závěru, vyhlášení, ukončení akce.Speakers


Michal Šimon
CEO & Founder at Codeac.io

Michal fresh out of school bought a flight ticket to Silicon Valley to find a job in a startup. After he spent almost a year there, he decided to pursue his own dream and established a company to start his own startup journey. Now he helps developers to write clean code and fight technical depth at Codeac.


Oskar Kořistka
COO at Supernova

Oskar is COO and Co-founder of the startup Supernova. His lifelong passions are sports and mountains, but currently he is more focused on the business side of Supernova, a tool that’s improving the design and development of mobile apps. He is responsible for running the company as smoothly as possible (for a startup!) and building processes that empower all members of the team to focus on building something perfect for their users.


Event Judges


Petr Bela
Co-founder & CTO at Flex TV

Petr is an experienced software engineer, entrepreneur, investor and advisor. He currently serves as CTO of Flex TV, the first live social home fitness workout platform. Prior to starting Flex TV, he worked at Chute, a San Francisco-based YC W12 alumni, for almost four years, helping scale the platform from seed stage to becoming a global player in the visual marketing automation space. Before joining Chute, he co-founded two startups in the Czech Republic: one fail and one exit. Petr can help you with identifying your customer, scaling your application, and focusing on building the right thing.


Martin Vítek
Founder

Martin je spoluzakladatel Soutěž a Podnikej. Získal řadu zkušeností a přehled díky své spolupráci s významnými partnery a kolegy v USA a České republice. Soutěž a Podnikej vznikla na základě jeho zkušeností při studiu na DePaul University v Chicago, IL. Aktivně se věnuje i crowdfundingu skrze vlastní firmu Fundchaser. Krom crowdfundingu a mimoškolního vzdělávání se aktivně zabývá také nemovitostmi a jejich krátkodobým pronajímáním.


Coaches and Mentors


Jaroslav Procházka
COO

Jaroslav je business a IT mentor a měnič firemní kultury na volné noze, kterého baví podporovat lidi v hledání toho, kde jim to nejvíc sedí a firmy v inovacích, doručování skutečné hodnoty zákazníkům a změně interní kultury. Firmy i jednotlivce podporuje a mentoruje také v oblasti startupů. Pracoval v několika malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Spolupořádal a vytvářel konference Kvalita ve vzdělávání, Konference o talentu či ostravský TEDx a prezentuje na odborných mezinárodních konferencích. Je spoluzakladatel technologických firem QuickJOBS zprostředkování brigád a SimplyIT.cloud. O své zkušenosti se rád dělí také v knihách, e-knihách či jako garant pisatel HRkavarna.cz.


Petr Joachim
Leadership mentor @Kiwi.com

Minimalist coach and developer Petr works currently for Kiwi.com Engineering. He specialises himself in making simple solutions to complicated problems. He does it making solutions concrete rather than vague, pure rather than complex and last but not least actionable.

Petr's career skyrocketed from Netdevelo - now rebranded to Shopsys e-commerce developer. Going through Seznam.cz, he gained experience from a big company culture in leadership, engineering and software architecture. From a position of Lead developer of content division in Seznam.cz, Petr switched to Kiwi.com. At Kiwi.com he finally hung on his engineering career and started pursuing new goals as an individual coach.


Matěj Ševčík
Lead Enterprise Architect, Technology Consulting

Matěj is an passionate enterprise architect helping to shape and design client's visions. As an consulting professional, he has a unique combination of business acumen combined with technical skills. He builds up on his experience from strategic and tranformation projects across many industries and clients. He enjoys being coach and mentor, but having no fear to roll up his sleeves and get his hands dirty in the delivery part.   


Filip Vavera
Software Engineer

Během své kariéry pracoval snad se všemi technologiemi od psaní pluginu do IDE až po designovaní cloud systemu a architektur. Filip je developer-hipster, který používá Arch Linux a Vim. Ve svém volném čase přispívá do open-source projektu a hraje Battlefield. Zajímá se především o inovativní design systémů a architektur a o to, jak v nich využít postupy z funkcionálního programování.
> Motto: Spaces over tabs, double quotes over single ones, Vim over Emacs, Git over everything else.


Dalibor Šimek
Co-founder at Proud Consulting

Dalibor se zajímá o svět businessu v celé jeho komplexnosti. Nejen teoreticky, kdy jako doktorand Obchodně-podnikatelské fakulty lektoruje předmět Řízení inovací, ale také prakticky. Spoluvlastní marketingovou agenturu Proud Consulting, angažuje se v rodinné výrobní firmě SP Výroba a také řídí e-commerce projekt. Je jedním ze zakladatelů centra na podporu podnikání Business Gate a vede program Business Gate Academy propojující studenty s praxí. Může nabídnout znalost marketingové komunikace či marketingové strategie nebo také Business model canvasu. Ze všeho nejvíce si ale váží schopnost naslouchání a hlubokého myšlení, z kterých následně vyvstávají silné otázky, schopné vyzvat zaběhlé principy přemýšlení.


Oskar Kořistka
COO at Supernova

Oskar is COO and Co-founder of the startup Supernova. His lifelong passions are sports and mountains, but currently he is more focused on the business side of Supernova, a tool that’s improving the design and development of mobile apps. He is responsible for running the company as smoothly as possible (for a startup!) and building processes that empower all members of the team to focus on building something perfect for their users.Event Sponsors, and Partners

The Startup Weekend Ostrava team is grateful for the support of local community partners without whom this event would not be possible.
Learn how to become a sponsor here.


Gold

Silver

Platinum


Organizing Team

Techstars Startup Weekend Ostrava is 100% led by volunteer community leaders.
Learn how to get involved here

 • Filip
  Goszler
 • Lucka
  Jurčí
 • Lenka
  Kolarčíková
 • Petra
  Koláčková
 • Vesna
  Mrázková
 • Andrea
  Šimoníková
 • Kristýna
  Černá
 • Ondřej
  Běnek

Facilitators


Martin Andrle
Product Designer & Co-Founder

Martin works as a digital product designer at Status Quack which he co-founded and you can blame him for startupweekend movement in Czechia - startovani.cz. He has his own non-profit program for young talents, impacttravelers, who are sent to developing countries to make an impact. 


Event Blog

See Full Blog


We haven't written any posts yet. Stay tuned!


×